Blog

Lipiec 2021 / KREDYTY HIPOTECZNE I RYNEK NIERUCHOMOŚCI – PRZEGLĄD

4 miesiące!
Tyle czasu możesz czekać na ostateczną decyzję kredytową w Santanderze! Topowa oferta spotkała się z tak ogromnym zainteresowaniem ze strony Klientów, że Bank jest zatkany po korek. Wiemy jak ten czas skrócić o blisko połowę – zapraszamy do współpracy!
źródło
Stopy procentowe w górę!
Ten news dotyczy naszych sąsiadów. Widać zmianę dotychczasowej polityki monetarnej. Węgrzy podnieśli stopy procentowe z 0,6% na 0,9%. Mają największą inflację w całej UE (ponad 5% wg EUROSTAT'u). My jesteśmy zaraz za nimi.
W Czechach stopa poszła do góry z wartości 0,25% na 0,50%. Jeżeli doszło by do podobnych zmian w Polsce, rata kredytu na 300 000 zł na 30 lat wzrosła by o około 45 zł. Pamiętaj, że na rynku są dostępne kredyty ze stałym oprocentowaniem.
źródło
Wielka płyta drożeje najszybciej.
Niska cena z m2, bogata oferta mieszkań, dobre lokalizacje i dużo zieleni to jedne z wielu powodów dla których kupujący wybierają mieszkania z wielkiej płyty. Tempo wzrostu cen tego typu mieszkań w ostatnich 5 latach było najwyższe w Gdańsku/Gdyni, Krakowie, Poznaniu i Warszawie.
źródło
Gdzie najszybciej uzyskasz kredyt mieszkaniowy?
Według naszych danych biorąc pod uwagę czas kalendarzowy deklarowany przez bank do uzyskania decyzji kredytowej przy wniosku z operatem prym wiodą BNP Paribas (około 8 dni roboczych) oraz Alior (12-15 dni roboczych). Więcej na ten temat przeczytasz na stronie 32 raportu!
raport
Łatwiej o nowe mieszkanie?
Od stycznia do kwietnia 2021 roku wydano o 46,5% więcej pozwoleń na budowę niż w tym samym okresie 2020 roku (do tego momentu brak negatywnych skutków pandemii w decyzyjności). Więcej pozwoleń na budowę oznacza większą podaż mieszkań – to dobrze! Będzie łatwiej znaleźć wymarzoną nieruchomość :-).
źródło
Z lokat zniknęło już 40% pieniędzy!
Licząc od sytuacji sprzed epidemii, saldo lokat stopniało z prawie 295 mld w lutym 2020 r. do niecałych 177 mld w maju 2021 r. - wynika z danych NBP. Nie ma co się dziwić - dziś na dobrej lokacie zyskamy około 0,8% w skali roku. Odejmując podatek dochodowy i inflację, zamiast zarabiać tracimy około 4% w skali roku. Dlatego wiele osób zamiast trzymać pieniądze na lokacie, decyduje się na zakup nieruchomości.
źródło
Interesuje Cię najkorzystniejszy cenowo, czyli najtańszy kredyt hipoteczny?
Koniecznie sprawdź listę najciekawszych ofert z poszczególnych banków, gdzie przestawiamy najpopularniejsze kredyty z 10% i 20% wkładem własnym!
przejdź do rankingu
Bądź na bieżąco - przegląd informacji z rynku kredytów hipotecznych i nieruchomości prezentujemy również na naszym kanale YouTube Ronald Szczepankiewicz – PONIŻEJ ZNAJDZIESZ LINK do ostatniego materiału z tego cyklu.
link do YouTube Ronald Szczepankiewicz
07/2021